Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Ciągle rosnąca liczba samochodów sprawia, że mamy do czynienia z jeszcze większą ilością wypadków i kolizji. Takie sytuacje odbierają nam na jakiś czas auto i zmuszają do szukania rozwiązań zastępczych. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy i gdzie udać się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Auto zastępcze przysługuje każdemu, kto w wyniku wypadku utracił na jakiś czas możliwość korzystania ze swojego samochodu. Warto zaznaczyć, że nie jest to rozwiązanie uzależnione od posiadanych opcji ubezpieczenia. Jeśli wypadek został spowodowany nie z naszej winy, wszelkie koszty pokryje OC sprawcy. Samochód zastępczy przysługuje zwłaszcza, gdy pojazd był jedynym środkiem transportu w gospodarstwie domowym i przez zrządzenie losu rodzina traci komfort życia.

Szukasz auta z OC sprawcy? Zgłoś się – Kalisz i okolice.

Wynajem auta zastępczego należy uzasadnić. W praktyce nie trzeba wiele. Wystarczy, że samochodu używamy w celach służbowych, na dojazdy do szkoły czy pracy, do lekarza czy po zakupy. Samochód zastępczy przysługuje na cały okres naprawy. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie dokumentować okres najmu. Można również skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Kancelariaciti.pl w Kaliszu specjalizuje się w bezgotówkowym wynajmie aut zastępczych oraz świadczy pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Tym samym wszelkie formalności nie spadają na naszą głowę. To firma odzyska pieniądze od ubezpieczyciela czy załatwi sprawy sporne. Dzięki rozwiązaniu można oszczędzić nerwy, czas i pieniądze, a także zapewnić sobie komfort korzystania z samochodu nawet w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń.