Ile kosztuje holowanie?

Stwierdzenie usterki samochodu może prowadzić albo do jej samodzielnego usunięcia, albo wezwania specjalistycznej pomocy w postaci lawety. Nie każda awaria unieruchamia całkowicie auto, ale większość z nas nie potrafi naprawić go w szczerym polu czy nawet na własnym podwórku. Tym gorzej, jeśli uszkodzenie nastąpi w trasie lub daleko od miejsca zamieszkania i nie będziemy w stanie ocenić szkód. W tym wypadku pozostaje jedynie wezwanie fachowców, którzy zorganizują transport pojazdu do najbliższego warsztatu lub bezpośrednio pod wskazany adres.

Brak ubezpieczenia – ile kosztuje holowanie?

Jeśli zdecydujemy się na wezwanie pomocy drogowej, a nasze ubezpieczenie nie obejmuje darmowego holowania, pozostaje nam usługa odpłatna. Ile kosztuje holowanie? O ile samochód po prostu nie jest w stanie odpalić, a cały układ kierowniczy i podwozie wydaje się działać poprawnie, zamontowanie auta na hol lub lawetę najczęściej jest darmowe. Przy uszkodzonych kołach czy układzie jezdnym jest to już koszt zależny od defektu, rozmiarów i masy samochodu. Za każdy kilometr holowania poza miastem (w trasie) zapłacimy średnio od 1zł do 2zł, natomiast pomoc w dni wolne, święta oraz po godzinie 22 to dodatkowa dopłata do usługi. Pomoc w mieście, to najczęściej koszt od 80zł netto w przypadku osobówki i 100zł netto przy samochodzie dostawczym.

Wypadek drogowy – kompleksowa pomoc Kalisz.

Kancelaraciti.pl to firma odszkodowawcza świadcząca kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania w Kaliszu i okolicach. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku lub kolizji, możesz liczyć na odholowanie pojazdu, ale również dochodzenie odszkodowań w Twoim imieniu przed towarzystwem ubezpieczeniowym.