Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Naprawa samochodu po szkodzie całkowitej często nie ma większego sensu. Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić? Najprościej sprzedać samochód albo go zezłomować i postarać się uzyskać od ubezpieczyciela należyte odszkodowanie, czyli takie które pokryje różnicę pomiędzy kwotą sprzedaży lub złomowania a wartością wraku samochodu.

Kancelaria odszkodowawcza Kalisz – jak uzyskać należyte odszkodowanie?

Często nie jest to proste, gdyż ubezpieczyciele z premedytacją ograniczają wartość odszkodowania, głównie wpływając na wycenę pojazdu sprzed i po szkodzie. Firmy ubezpieczeniowe korzystając z porad własnych rzeczoznawców, aktywnie wpływają na wartość wypłacanych świadczeń. W tej sytuacji potrzebna będzie rzetelna pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Stosowne wsparcie można uzyskać poprzez takie strony jak http://kancelariaciti.pl/, gdzie opisano dokładnie ścieżkę postępowania.

Zbycie wraku a odszkodowania

W warunkach krajowych sprzedaż wraku może być utrudniona. Niewiele komisów przyjmuje samochody całkowicie uszkodzone, pomimo że są ludzie gotowi kupić wraki i je odrestaurować. Mając wycenę wraku, należy sprzedać go zgodnie z wyceną ubezpieczyciela. Gdy nie jest to możliwe, to należy dokładnie udokumentować sprzedaż i uzasadnić fakt sprzedaży auta po niższej cenie. Od ubezpieczyciela można wtedy żądać wyrównania odszkodowania, pokrywającego różnice między wartością wycenioną, a ceną sprzedaży.

Złomowanie pojazdu uszkodzonego

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić? Czasami jedynym ze sposobów postępowania jest złomowanie samochodu. W Polsce zajmują się tym certyfikowane, wpisane do rejestru marszałka województwa podmioty. Przedsiębiorstwa złomują pojazd, wydają zaświadczenia i wypłacają kwotę wartości złomu. Mając dokumenty złomowania można udać się do urzędu w celu wyrejestrowania auta. Ze świadectwem wyrejestrowania pojazdu udajemy się następnie do ubezpieczyciela. Powinien on wypłacić odszkodowanie oraz wartość zapłaconych, niewykorzystanych składek OC. Również na tym etapie może być potrzebna rzetelna pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Kancelaria odszkodowawcza w Kaliszu zajmuje się reprezentowaniem poszkodowanych przed towarzystwem ubezpieczeniowym oraz w postępowaniu sądowym.