Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Wypadki i kolizje drogowe są nieodłącznym elementem podróżowania samochodem. Każdy kierowca powinien mieć na uwadze, iż prawdopodobieństwo uczestnictwa w zdarzeniu drogowym jest bardzo duże. Jednak jeśli już dojdzie do szkody,  osoby poszkodowane mogą domagać się zwrotu wszelkich poniesionych kosztów. Możliwe jest dochodzenie odszkodowań z polisy OC sprawcy.

Kto płaci za holowanie po szkodzie?

W czasie uczestniczenia w zdarzeniach drogowych, wielu osobom ciężko jest zachować zimną krew. Stres i obawa o zdrowie i mienie często powoduje, iż człowiek nie jest w stanie racjonalnie myśleć o tym, jak zapewnić uzyskanie całkowitego przywrócenia stanu sprzed kolizji bądź wypadku. Jak więc w pełni zabezpieczyć swoje interesy? Kto płaci za holowanie po szkodzie? Każdemu poszkodowanemu w wypadku przysługuje zwrot kosztów holowania uszkodzonego pojazdu najczęściej do najbliższego warsztatu bądź też miejsca zamieszkania. Należy przy tym zadbać, aby kwota zapłacona za usługę holowania nie była kwotą zawyżoną. W takim przypadku ubezpieczyciel sprawcy kolizji bądź Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może odmówić uznania takich kosztów jako poniesionych prawidłowo lub wypłacić niepełne odszkodowanie po wypadku.

Dochodzenie odszkodowań Kalisz – sprawdź, co możesz zyskać.

Naprawa i holowanie uszkodzonego pojazdu, nie jest jedynym przysługującym prawem osoby poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Dochodzenie odszkodowań może dotyczyć, także szkód na zdrowiu. Należy pamiętać, iż często może nam przysługiwać zadośćuczynienie bądź nawet renta. Warto więc zwrócić się do firmy kancelariaciti.pl w Kaliszu specjalizującej się w prawie ubezpieczeniowym,  aby sprawdzić, czy w naszej sytuacji nie przysługują nam prawa, o których nie mamy pojęcia.