Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

Uszkodzenie auta w wypadku drogowym przez sprawcę zdarzenia pozwala na ubieganie się o odszkodowania z tytułu polisy OC na pokrycie kosztów naprawy lub zakup innego auta. Warto wiedzieć, jakie dokumenty do ubezpieczalni przygotować, aby dochodzenie odszkodowań przebiegło sprawnie i bez problemów.

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Czy myślałeś kiedyś nad tym, co zrobić po kolizji? Warto posiadać podstawową wiedzę na ten temat, gdyż niemal każde zdarzenie drogowe niesie za sobą silne emocje. Być może w stresie nie będziemy mogli logicznie myśleć. Dodatkowo skuteczne dochodzenie odszkodowań wiąże się nie tylko ze znajomością przepisów prawa, ale także praktyk towarzystw ubezpieczeniowych. W tym względzie możemy liczyć na doświadczenie specjalistów.

Continue reading

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Naprawa samochodu po szkodzie całkowitej często nie ma większego sensu. Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić? Najprościej sprzedać samochód albo go zezłomować i postarać się uzyskać od ubezpieczyciela należyte odszkodowanie, czyli takie które pokryje różnicę pomiędzy kwotą sprzedaży lub złomowania a wartością wraku samochodu.

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Przedzieranie się przez ustawy i warunki napisane prawniczym językiem to katorga. Aby zwykli ludzie bez prawniczego wykształcenia mogli dowiedzieć się o swoich prawach i obowiązkach wynikających z takich dokumentów, powstają takie teksty jak ten. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to jest szkoda całkowita i dowiesz się, w czym taka wiedza może ci pomóc.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż auta po szkodzie nie należy do najłatwiejszych, jednak nie jest niemożliwa. W przypadku szkody częściowej, nie powinno być większych problemów, jednak kiedy szkoda jest na tyle duża, że wrak oscyluje w granicach wartości złomu, powinniśmy wiedzieć, jak sprzedać auto po szkodzie bezpiecznie i uniknąć ewentualnych problemów. Mogą się one pojawić w przypadku nielegalnego złomowania lub też wykorzystania wraku do przestępstwa.

Continue reading