Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Naprawa samochodu po szkodzie całkowitej często nie ma większego sensu. Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić? Najprościej sprzedać samochód albo go zezłomować i postarać się uzyskać od ubezpieczyciela należyte odszkodowanie, czyli takie które pokryje różnicę pomiędzy kwotą sprzedaży lub złomowania a wartością wraku samochodu.

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Przedzieranie się przez ustawy i warunki napisane prawniczym językiem to katorga. Aby zwykli ludzie bez prawniczego wykształcenia mogli dowiedzieć się o swoich prawach i obowiązkach wynikających z takich dokumentów, powstają takie teksty jak ten. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to jest szkoda całkowita i dowiesz się, w czym taka wiedza może ci pomóc.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż auta po szkodzie nie należy do najłatwiejszych, jednak nie jest niemożliwa. W przypadku szkody częściowej, nie powinno być większych problemów, jednak kiedy szkoda jest na tyle duża, że wrak oscyluje w granicach wartości złomu, powinniśmy wiedzieć, jak sprzedać auto po szkodzie bezpiecznie i uniknąć ewentualnych problemów. Mogą się one pojawić w przypadku nielegalnego złomowania lub też wykorzystania wraku do przestępstwa.

Continue reading