Szkoda częściowa – skuteczne dochodzenie odszkodowań z polisy OC sprawcy.

Jeżeli w wypadku lub kolizji drogowej Twój samochód uległ uszkodzeniu, a Ty posiadasz status poszkodowanego, należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. W zależności od rozmiaru straty zostanie stwierdzona szkoda częściowa lub całkowita. Jednakże w każdym przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe szukają oszczędności i celowo zaniżają wysokość odszkodowania. Warto wiedzieć, jakie najczęściej sztuczki stosują, aby dochodzenie odszkodowań zakończyło się wypłatą należytej rekompensaty. O czym zatem musisz pamiętać?

Zaniżony kosztorys – ubezpieczeniowy majstersztyk.

Zanim przyjmiesz odszkodowanie, przelicz czy pokryje ono rzeczywiste koszty naprawy uszkodzonego auta. Jeśli została orzeczona szkoda częściowa, dokładnie przeanalizuj kosztorys. Zwróć uwagę na ceny i rodzaj części, wskaźnik amortyzacji oraz stawki roboczogodziny przyjęte przez ubezpieczyciela. W razie wątpliwości skorzystaj z ekspertyzy niezależnego rzeczoznawcy, który przyjmie do obliczeń średnią stawkę za roboczogodzinę, oryginalne części zamienne, jeśli takie były zamontowane w uszkodzonym pojeździe i zastosuje amortyzację tylko w uzasadnionym przypadku.

Dochodzenie odszkodowań do trzech lat po szkodzie – Kalisz i okolice.

Kancelaria Odszkodowawcza w Kaliszu skutecznie dochodzi odszkodowań w przypadku rozliczenia kosztorysowego nawet do trzech lat po szkodzie. U nas uzyskasz kompleksową pomoc poczynając od zgłoszenia szkody.  Powierzając nam swoją sprawę zaoszczędzisz czas i wiele nerwów. Zaczniemy od bezpłatnej analizy dokumentów, po czym podejmiemy w Twoim imieniu negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Nie ponosisz żadnych opłat wstępnych. Płacisz tylko wtedy, gdy wygrywasz. Nie zwlekaj, umów się na konsultację!