Szkoda częściowa – na jaki okres przysługuje pojazd zastępczy z OC sprawcy?

Stłuczka dopadła również i Ciebie? Nie wiesz, na jak długo będzie Ci przysługiwał pojazd zastępczy z OC sprawcy? I wreszcie – chcesz wiedzieć, w jakim zakresie kancelaria odszkodowawcza w Kaliszu może Ci pomóc? Jeśli tak – zapraszamy do lektury.

Usunięcie szkody powstałej w wyniku kolizji drogowej lub wypadku wymaga oddania pojazdu do mechanika i jego gruntownej naprawy. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem dla osoby poszkodowanej, będzie wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy. Jak długo możemy z niego korzystać?

Okres refundacji najmu samochodu zastępczego z OC sprawcy.

W myśl polskiego prawa osoba poszkodowana w wypadku samochodowym, może skorzystać z  najmu auta zastępczego, o ile oczywiście taką wolę wyrazi. Wynajęcie pojazdu generuje oczywiście koszty, które w tym przypadku są pokrywane z ubezpieczenia sprawcy. W efekcie osoba poszkodowana nie musi z własnej kieszeni pokrywać jakichkolwiek wydatków. Kwestia terminu zwrotu pojazdu zastępczego z OC sprawcy jest zależna od stanu uszkodzonego w trakcie zdarzenia auta. Jeśli konieczna jest naprawa, samochód zastępczy będzie nam przysługiwał do momentu, gdy otrzymamy z powrotem w pełni sprawny pojazd.

Zasadny najem obejmuje następujące okresy cząstkowe:

  • Czas od powstania szkody do zgłoszenia tego faktu ubezpieczycielowi – zwykle termin ten to max. 3 dni. Po jego upływie, należy wyjaśnić zaistniałą zwłokę.
  • Czas od zgłoszenia szkody do dnia oględzin uszkodzonego pojazdu.
  • Technologiczny czas naprawy, wymagany dla uzyskania wcześniejszej, pełnej sprawności pojazdu.
  • Czas oczekiwania na oględziny dodatkowe, które mogą ewentualnie się pojawić w toku naprawy.
  • Czas organizacyjny potrzebny na znalezienie odpowiedniego warsztatu, transportu z i na miejsce naprawy.

Wypożyczalnia Kalisz – jaki pojazd zastępczy z OC sprawcy przysługuje?

Jeśli Twój samochód „zaliczył” kolizję nie z Twojej winy i wymaga naprawy, możesz skorzystać z oferty: http://kancelariaciti.pl i wybrać dla siebie pojazd zastępczy z OC sprawcy. Przysługuje Ci samochód o zbliżonych parametrach i klasie co pojazd uszkodzony bądź zniszczony w wypadku. Lista dostępnych aut na terenie Kalisza została podzielona na kilka segmentów, które systematyzują i porządkują klasę poszczególnych aut. Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź naszą flotę. Zapraszamy do kontaktu!