Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wymuszenie pierwszeństwa to dość częsta przyczyna niezdania egzaminu na prawo jazdy. Być może słusznie – każdego dnia zdarza się bowiem bardzo wiele wypadków o różnym, które są właśnie spowodowanie nieuważnym wymuszeniem pierwszeństwa.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

Jak każdy zapewne świetnie wie lub może sobie wyobrazić, zdarzenie jakim jest stłuczka z powodu wymuszenia pierwszeństwa nie należy do przyjemnych. Skutkuje bowiem żmudnym niekiedy procesem dochodzenia odszkodowań. Jak powinno wyglądać nasze postępowanie w takiej sytuacji? Otóż albo na miejsce zdarzenia wzywamy patrol Policji, albo sami spisujemy oświadczenie, dane świadków oraz kierowcy. Nie wygląda to na pozór bardzo skomplikowanie, jednak dość często sprawca kolizji odmawia przyjęcia odpowiedzialności za spowodowanie wypadku i nie potwierdza złożonego oświadczenia woli, co z kolei utrudnia dochodzenie odszkodowań. Co wtedy zrobić?

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania w Kaliszu

Wówczas warto zasięgnąć porady specjalisty. Na sam początek dobrze jest wejść na stronę internetową http://kancelariaciti.pl/. Tam znajdziemy wszystkie informacje oraz oczywiście kontakt do kancelarii w Kaliszu, która specjalizuje się w problemie, jakim jest wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie. Profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania, jaką tam uzyskamy nie zakończy się na bezpłatnych konsultacjach czy pomocy w zgłaszaniu roszczeń do towarzystw ubezpieczeniowych, lecz także obejmie pomoc w załatwieniu samochodu zastępczego i wiele innych.